EM027BS013
Manufacturer
Pervasive Displays
VIGOR # :
Description
2.7" AURORA WT EPD W. G2, ZIF
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
EM027BS013 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Obsolete
Display Type:TFT - Electronic Paper Display (EPD)
Display Mode:Reflective
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:2.7" (68.58mm)
Viewing Area:57.29mm W x 38.19mm H