CDSA30R2WF
Description
DISPLAY 7SEG 0.30" SGL BLUE 10DI
DataSheet
CDSA30R2WF PDF
Number of Characters:1
Size / Dimension:0.500" H x 0.299" W x 0.240" D (12.70mm x 7.60mm x 6.10mm)
Digit/Alpha Size:0.30" (7.65mm)
Display Type:7-Segment
Common Pin:Common Anode
Color:Red
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2V
Current - Test:20mA
Millicandela Rating:20mcd
Wavelength - Peak:-
Power Dissipation (Max):75mW