SDSA39B2W
Description
DISPLAY 7SEG 0.39" SGL BLU 10SMD
DataSheet
SDSA39B2W PDF
Number of Characters:1
Size / Dimension:0.512" H x 0.386" W x 0.148" D (13.00mm x 9.80mm x 3.75mm)
Digit/Alpha Size:0.39" (10.00mm)
Display Type:7-Segment
Common Pin:Common Anode
Color:Blue
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V
Current - Test:20mA
Millicandela Rating:30mcd
Wavelength - Peak:470nm
Power Dissipation (Max):120mW