
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Display Format: | - |
| Number of Characters: | 1 |
| Size / Dimension: | 0.748" H x 0.496" W x 0.310" D (19.00mm x 12.60mm x 7.87mm) |
| Digit/Alpha Size: | 0.43" (10.92mm) |
| Display Type: | 7-Segment |
| Common Pin: | Common Cathode |
| Color: | Green |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.2V |
| Current - Test: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 10mcd |
| Wavelength - Peak: | 565nm |
| Power Dissipation (Max): | 62.5mW |
| Package / Case: | 14-DIP (0.300", 7.62mm), 11 Leads |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 260 |
Current price of SC43-11GWA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DISP 7SEG 0.28" QUAD GRN 12DIP
DISPLAY 7SEG 0.56" DBL YLW 10SMD
DISPLAY 7SEG 0.4" SGL GRN 10SMD
IC REG LINEAR 12V 100MA SOT89
DISPLAY 7SEG 0.43" SGL GRN 14DIP
LED YLW DIFF RECT 2.5MMX5MM T/H
OM3 12-FIBER, INDOOR, SMALL DIAM