
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Display Format: | - |
| Number of Characters: | 2 |
| Size / Dimension: | 0.512" H x 0.772" W x 0.148" D (13.00mm x 19.60mm x 3.75mm) |
| Digit/Alpha Size: | 0.39" (10.00mm) |
| Display Type: | 7-Segment |
| Common Pin: | Common Anode |
| Color: | Orange |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.1V |
| Current - Test: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 16mcd |
| Wavelength - Peak: | 611nm |
| Power Dissipation (Max): | 65mW |
| Package / Case: | 10-SMD, No Lead |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of HDSM-441L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DISPLAY 7SEG 0.56" SGL YLW 10SMD
DISPLAY 7SEG 0.56" DBL RED 18DIP
DISPLAY 7SEG 0.56" SGL RED 10DIP
CAP CER 270PF 100V BP 1805
DISPLAY 7SEG 0.39" DBL ORG 10SMD
MIDDLE POWER LED SERIES 2835 0.5
MULTI-PAIR 12COND 20AWG WHT 500'