
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Display Format: | - |
| Number of Characters: | 2 |
| Size / Dimension: | 0.984" H x 0.748" W x 0.315" D (25.00mm x 19.00mm x 8.00mm) |
| Digit/Alpha Size: | 0.57" (14.40mm) |
| Display Type: | 7-Segment |
| Common Pin: | Common Anode |
| Color: | Red |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2V |
| Current - Test: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 2.4mcd |
| Wavelength - Peak: | 635nm |
| Power Dissipation (Max): | 75mW |
| Package / Case: | 18-DIP (0.600", 15.24mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LTD-5830HR-10J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DISPLAY 7-SEG 0.3" SGL RED 14DIP
DISPLAY 7SEG 0.52" SGL YLW 10DIP
DISPLAY 7SEG 0.56" SGL RED 10DIP
CAP CER 330PF 500V X7R 1210
CBL COIL SHLD 6C 20AWG 1115MM
FI DN_TB OS2 24F OFNR UNI_6F
DISPLAY 7SEG 0.57" DBL RED 18DIP