HDSP2112S
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
DISPLAY 8CHAR .200" HI EFF RED
Catalog
Display Modules - LED Dot Matrix and Cluster
DataSheet
HDSP2112S PDF
Type Description
Series:Intelligent Display®
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Millicandela Rating:330µcd
Internal Connection:-
Size / Dimension:1.68" L x 0.77" W x 0.21" H (42.67mm x 19.58mm x 5.31mm)