BF4183-20B
Manufacturer
JKL Components Corporation
VIGOR # :
Description
CCFL WH LAMP 900V 5MA 4X183MM
Catalog
Lamps - Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV
DataSheet
BF4183-20B PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
Voltage:900V (Start), 365V (Operating)
Current:5 mA
Output:15000 cd/m2
Size / Dimension:4.0mm x 183mm