LTH3MM12VFR4400
Description
LED WHITE CLEAR T-1 T/H
DataSheet
LTH3MM12VFR4400 PDF
Part Status:Active
Color:White
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:4000mcd
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:3mm, T-1
Voltage - Forward (Vf) (Typ):12V
Current - Test:10mA
Viewing Angle:35°
Mounting Type:Through Hole
Wavelength - Dominant:-
Wavelength - Peak:-
Features:-
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:T-1 (3mm)
Size / Dimension:-
Height (Max):6.55mm