SLR-332DCT32
Manufacturer
ROHM Semiconductor
VIGOR # :
Description
LED ORANGE CLEAR T/H
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
SLR-332DCT32 PDF
Type Description
Series:SLR-332
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Color:Orange
Configuration:Standard
Lens Color:Orange
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:16mcd
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:3.20mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2V
Current - Test:10mA
Viewing Angle:75°
Mounting Type:Through Hole
Wavelength - Dominant:-
Wavelength - Peak:610nm
Features:-
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:-
Height (Max):4.60mm