LW A6SG-V2BA-JKPL-0-20-R33-ZI
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED COOL WHITE DIFFUSED SMD R/A
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
LW A6SG-V2BA-JKPL-0-20-R33-ZI PDF
Type Description
Series:SIDELED®
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White, Cool
Configuration:Standard
Lens Color:Yellow
Lens Transparency:Diffused
Millicandela Rating:1350mcd
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V
Current - Test:20mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount, Right Angle
Wavelength - Dominant:-
Wavelength - Peak:-
Features:-
Package / Case:2-SMD, Boomerang
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:4.00mm L x 3.60mm W
Height (Max):4.20mm