151054BS04500
Manufacturer
Würth Elektronik Midcom
VIGOR # :
Description
LED BLUE CLEAR T/H
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
151054BS04500 PDF
Type Description
Series:WL-TMRW
Package:Bulk
Part Status:Active
Color:Blue
Configuration:Independent
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:2000mcd
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:5.00mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.7V
Current - Test:20mA
Viewing Angle:45°
Mounting Type:Through Hole
Wavelength - Dominant:465nm
Wavelength - Peak:461nm
Features:-
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:-
Height (Max):8.85mm