4302F3-12V
Description
LED AMBER DIFFUSED T-1 T/H
DataSheet
4302F3-12V PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Color:Amber
Configuration:Standard
Lens Color:Amber
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:3mm, T-1
Voltage - Forward (Vf) (Typ):12V
Current - Test:13mA
Wavelength - Dominant:-
Wavelength - Peak:583nm
Features:-
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:T-1 (3mm)
Size / Dimension:-
Height (Max):6.35mm