SLA580BC4TT32
Manufacturer
ROHM Semiconductor
VIGOR # :
Description
LED BLUE CLEAR T-1 3/4 T/H
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
SLA580BC4TT32 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Color:Blue
Configuration:Standard
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:1500mcd
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:5mm, T-1 3/4
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V
Current - Test:20mA
Viewing Angle:10°
Mounting Type:Through Hole
Wavelength - Dominant:470nm
Wavelength - Peak:-
Features:-
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:T-1 3/4
Size / Dimension:-
Height (Max):8.70mm