LW M67C-T2U2-JKPL-1-20-R18-Z
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED WHITE DIFF MINI TOP VIEW SMD
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
LW M67C-T2U2-JKPL-1-20-R18-Z PDF
Type Description
Series:Mini TOPLED®
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Color:White
Configuration:Standard
Lens Color:Yellow
Lens Transparency:Diffused
Millicandela Rating:533mcd
Lens Style:Rectangle with Flat Top
Lens Size:1.50mm x 1.00mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V
Current - Test:20mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:-
Wavelength - Peak:-
Features:-
Package / Case:2-SMD, J-Lead
Supplier Device Package:Mini Top View LED
Size / Dimension:2.00mm L x 1.40mm W
Height (Max):1.40mm