LTST-E670MGL30
Description
LED GREEN CLEAR 4PLCC SMD
DataSheet
LTST-E670MGL30 PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Color:Green
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:590mcd
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):4V
Current - Test:30mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:528nm
Wavelength - Peak:518nm
Features:-
Package / Case:4-PLCC
Supplier Device Package:4-PLCC
Size / Dimension:3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max):1.90mm