
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Screen Master® |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | Green |
| Configuration: | Standard |
| Lens Color: | Green |
| Lens Transparency: | Clear |
| Millicandela Rating: | 5165mcd |
| Lens Style: | Oval with Domed Top |
| Lens Size: | 4.20mm x 3.10mm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.4V |
| Current - Test: | 20mA |
| Viewing Angle: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wavelength - Dominant: | 527nm |
| Wavelength - Peak: | - |
| Features: | - |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | 4mm Oval |
| Size / Dimension: | - |
| Height (Max): | 10.35mm |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of C4SMF-GJS-CV0Y0791 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED AMBER CLEAR T-1 3/4 T/H
LED T1 RED CLEAR TH
LED RED DIFFUSED 2125 SMD
CAP CER 330PF 200V X7R 1206
BRIDGE RECT 1PHASE 400V 4A TS4K
CABLE 4COND 22AWG ORANGE 328.1'
LED GREEN CLEAR 4MM OVAL T/H