SST-90-W45S-T11-N2401
Manufacturer
Luminus Devices
VIGOR # :
Description
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
SST-90-W45S-T11-N2401 PDF
Type Description
Series:SST-90
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Neutral
CCT (K):4500K
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:925lm (900lm ~ 950lm)
Current - Test:3.15A
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.25V
Lumens/Watt @ Current - Test:90 lm/W
Current - Max:9A
CRI (Color Rendering Index):70
Viewing Angle:100°
Features:-
Size / Dimension:11.00mm L x 10.00mm W
Height:5.40mm
Light Emitting Surface (LES):8.00mm Dia