
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1820 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 2340lm (2260lm ~ 2780lm) |
| Current - Test: | 550mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 115 lm/W |
| Current - Max: | 1.05A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 17.85mm L x 17.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 12.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1820-0000-000N0HQ450H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXA1816 COOL WHT SQUARE
LED ARRAY XLAMP CXA2540 19MM WHT
LED COB XLAMP CXB1310 2700K SQ
LED ARRAY XLAMP CXA1820 WHITE
TVS DIODE 12.8V 21.2V 1.5KE
DC DC CONVERTER +/-12V 1W
DIODE ZENER 56V 5W T18