SI-B8R111550WW
Description
LED 5000K 80CRI LM561B
DataSheet
SI-B8R111550WW PDF
Type Description
Series:LT-M552A
Package:Tray
Color:White, Cool
CCT (K):5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:1580lm (Typ)
Current - Test:450mA
Temperature - Test:50°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24.7V
Lumens/Watt @ Current - Test:142 lm/W
Current - Max:-
Features:With Connector
Size / Dimension:550.00mm L x 18.00mm W
Height:5.80mm