
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA3590 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 9250lm (9000lm ~ 9500lm) |
| Current - Test: | 2.4A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 107 lm/W |
| Current - Max: | 3.6A |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 34.85mm L x 34.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 30.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of CXA3590-0000-000NTUAD50H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MOD BLOCK XHP70 4000K
LED COB CXB1507 WARM WHT SQUARE
LED COB 5000K COOL WHT SQUARE
CONN SOCKET 18POS 0.079 GOLD SMD
LED COB CXA3590 COOL WHT SQUARE
STRAIGHT PLUG
CONN FAKRA JACK R/A 50 OHM PCB