
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CLM-9 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | - |
| Current - Test: | 160mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 35V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | - |
| Current - Max: | 350mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | - |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 13.50mm L x 13.50mm W |
| Height: | 1.37mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 9.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1800 |
Current price of CLM-9-35-90-36-AA00-F2-3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB LCO40B 5700K SQUARE
MOD BLOCK, XHP35, IP RATED, RECT
LED COB CHM9 COOL WHITE SQUARE
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ LVDS
FIXED IND 270NH 565MA 180 MOHM
LED COB CLM9 3500K SQUARE