
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® CXB2530 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 4093lm (3955lm ~ 4230lm) |
| Current - Test: | 800mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 35V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 146 lm/W |
| Current - Max: | 1.6A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 23.85mm L x 23.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 19.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXB2530-0000-000N0HU430H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB T SERIES
LED COB 3000K WARM WHT RECTANGLE
LED COB CXB1507 4000K WHT SMD
FIXED IND 22NH 1A 120 MOHM SMD
DC DC CONVERTER 72V 50W
LED COB CXB2530 WARM WHT SQUARE
SWITCH ROTARY MILITARY, 18 DEG 3