
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LMH6 TrueWhite® |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED Engine |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Round, Plug and Play |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 2900lm (Typ) |
| Current - Test: | - |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | - |
| Current - Max: | - |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | - |
| Features: | Dimming - Analog |
| Size / Dimension: | 145.00mm Dia |
| Height: | 82.00mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 103.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 |
Current price of LMH060-2900-30F9-20300TW is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXB1830 WARM WHT SQUARE
LED COB CX1510 5700K WHITE SMD
LED COB CX1510 3500K WHITE SMD
THUMBWHEEL POT 300 OHM 0.5W TOP
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 5V 1W
LED MOD 2900LM 3000K 230V 0-10