
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® CXB1830 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 3818lm (3680lm ~ 3955lm) |
| Current - Test: | 800mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 35V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 136 lm/W |
| Current - Max: | 1.4A |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 17.85mm L x 17.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 14.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXB1830-0000-000N0UU235G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CX1510 5700K WHITE SMD
LED COB CX1510 3500K WHITE SMD
LED COB WHT 3500K 3STEP 90CRI
FIXED IND 3.3NH 180MA 1.1 OHM
CONN HEADER VERT 32POS 2.54MM
ROTARY ENCODER OPTICAL 1024PPR
LED COB CXB1830 WARM WHT SQUARE