GR CSHPM1.23-KPKR-1-0-350-R18
Description
OSLON SSL 150 RED
DataSheet
GR CSHPM1.23-KPKR-1-0-350-R18 PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Color:Red
Wavelength:623nm (Typ)
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.1V
Lumens/Watt @ Current - Test:109 lm/W
Current - Max:1A
Luminous Flux @ Current/Temperature:80lm (71lm ~ 89lm)
Temperature - Test:25°C
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.063" (1.61mm)