LA W5SM-JYJZ-24-1-400-R18-ZG-HE
Description
LED GOLDEN DRAGON
Catalog
LED Lighting - Color
DataSheet
LA W5SM-JYJZ-24-1-400-R18-ZG-HE PDF
Part Status:Obsolete
Color:Amber
Wavelength:618nm (612nm ~ 624nm)
Current - Test:400mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.25V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:1A
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Temperature - Test:25°C
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, Gull Wing
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)