
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XR-C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 71lm (67lm ~ 74lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.5V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 58 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| Current - Max: | 500mA |
| Viewing Angle: | 90° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 3529 (9073 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.181" (4.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XRCWHT-L1-R250-007A4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD
LED XLAMP COOL WHITE 6350K 2SMD
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64TQFP
IC FPGA 210 I/O 324CSGA
IC MCU 8BIT 16KB MROM 32-SH-DIP