
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EasyWhite™, XLamp® MT-G2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 725lm (700lm ~ 750lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 185mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 109 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 500mA |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, No Lead Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.359" L x 0.359" W (9.11mm x 9.11mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.201" (5.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of MTGBEZ-00-0000-0N00M035H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 0606
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 2SMD
TERM BLK 24POS TOP ENTRY 5MM PCB
CONN HARD METRIC
TAPE DBL COAT BLK 1/2"X 1" 25/PK