
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® MX-6 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 111lm (107lm ~ 114lm) |
| Current - Test: | 300mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.3V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 112 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, Gull Wing Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.058" (1.48mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1400 |
Current price of MX6AWT-01-0000-000DE7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WHITE 0606
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3000K SMD
FIXED IND 1.7NH 400MA 400 MOHM
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
DIE SET TYPE 'C' CRIMP
ROTARY ENCODER OPTICAL 24PPR