
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XB-D |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 6500K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 118lm (114lm ~ 122lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 116 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1010 (2525 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.096" L x 0.096" W (2.45mm x 2.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.078" (1.97mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XBDAWT-02-0000-000000EE1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 3000K SMD
MIDDLE POWER LED SERIES 2835 0.5
MIDDLE POWER LED SERIES 2835 0.5
MEMS OSC XO 66.0000MHZ CMOS SMD
RES CHAS MNT 80M OHM 10% 100W
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD
VI-RU302-EUYY 24V 5V 15V 200W