
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® XQ-A |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5700K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 59lm (57lm ~ 62lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 175mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 66 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| Current - Max: | 300mA |
| Viewing Angle: | 100° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0606 (1616 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.068" (1.73mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XQAAWT-02-0000-00000L5E2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3000K SMD
MIDDLE POWER LED SERIES 2835 0.5
VARISTOR 82V 800A DISC 5MM HIGH
CRYSTAL 32.0000MHZ 12PF SMD
CBL SUPPORT J-HOOK BLACK BEAM
LED XLAMP WHITE 0606