
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® MX-6 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 91lm (87lm ~ 94lm) |
| Current - Test: | 300mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.3V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 92 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, Gull Wing Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.058" (1.48mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1400 |
Current price of MX6AWT-H1-0000-000AZ6 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD
LED 0.9W 3500K WHT 3030 SMD
LED WHITE LM561B PLUS
XTAL OSC VCXO 614.0000MHZ LVPECL
CONN RCPT 32POS 0.1 GOLD SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
MOUNTING BRACKET FOR S8JX SERIES