
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XQ-E |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 104lm (100lm ~ 107lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 102 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 110° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0606 (1616 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.068" (1.73mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XQEAWT-02-0000-00000HCE5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
MIDDLE POWER LED SERIES 2835 0.5
CRYSTAL 40.6100MHZ 8PF SMD
MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ LVDS
LED XLAMP XQ-E 4000K WHITE SMD