LRF120060CB
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
ROUND HEAT SINK LED
Catalog
LED Thermal Products
DataSheet
LRF120060CB PDF
Type Description
Series:LRF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Heat Sink
For Use With/Related Products:LED
Shape:Round
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LRF080030CB
LRF080030CB
ROUND HEAT SINK LED
C315C202G2G5TA
C315C202G2G5TA
CAP CER 2000PF 200V C0G/NP0 RAD
CDR06BX394AKUSAT
CDR06BX394AKUSAT
CAP CER 0.39UF 50V BX 2225
CONN RCPT MALE 7POS SOLDER