
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 555 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Color: | Yellow |
| Wavelength - Peak: | 583nm |
| Configuration: | Single |
| Current: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 2mcd |
| Viewing Angle: | 40° |
| Lens Type: | Clear |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 3mm, T-1 |
| Voltage Rating: | 2.2V |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 |
Current price of 5553401F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED 2HI 5MM SUP BRIGHT YEL PCMNT
LED CBI 3MM ARRAY 1X4 ALG RED TH
LED 5MM QUAD RED PC MNT
LED 2MM VERTICAL YELLOW PC MNT
XTAL OSC VCTCXO 38.8800MHZ
HAR-FLEX HYBRID STRAIGHT MALE, 3
DIODE ZENER 18V 350MW SOT23