
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 593 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | Green, Yellow (x 3) |
| Wavelength - Peak: | 570nm, 580nm |
| Configuration: | 3 High |
| Current: | 30mA |
| Millicandela Rating: | 10mcd Green, 6mcd Yellow |
| Viewing Angle: | - |
| Lens Type: | Diffused |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 3mm, T-1 |
| Voltage Rating: | 2V |
| Mounting Type: | Surface Mount, Right Angle |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 593313131013F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED 2MM QUAD 5V RED
LED 5MM VERT SUP CLR YELLOW PCMT
LED 5MM VERT HIEFF DIFF YEL PCMT
FIXED IND 150UH 4.8A 75 MOHM TH
XTAL OSC VCXO 224.0000MHZ HCSL
LED PRISM 3MM YWGN/YWGN/YWGN SMD
RECP ASSY