
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 555 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | Red (x 4) |
| Wavelength - Peak: | 655nm |
| Configuration: | 4 Wide |
| Current: | 6mA |
| Millicandela Rating: | 0.6mcd |
| Viewing Angle: | 35° |
| Lens Type: | Clear |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 3mm, T-1 |
| Voltage Rating: | 5V |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 5555003 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED 5MM VERT SUP CLR YELLOW PCMT
LED 5MM VERT HIEFF DIFF YEL PCMT
LED 5MM RT ANG SUP CLR RED PCMNT
MEMS OSC XO 20.0000MHZ H/LV-CMOS
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ LVPECL
LED 2MM QUAD 5V RED