SSP-24MDB156U12G
Manufacturer
Lumex, Inc.
VIGOR # :
Description
LED 1.28" 24L BA15 DBL 626NM RED
Catalog
LEDs - Lamp Replacements
DataSheet
SSP-24MDB156U12G PDF
Type Description
Series:Poly-Leds™
Package:Bulk
Part Status:Active
Can Replace Lamps:1157
Size / Dimension:1.333" Dia x 1.496" H (33.85mm x 38.00mm)
Wavelength:626nm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):12V