
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Q8 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Green |
| Lens Color: | Green |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Ratings: | DC |
| Voltage: | 12V |
| Current: | 20mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.31" (7.87mm) |
| Lens Size: | 5mm, T-1 3/4 |
| Lens Style: | Round with Flat Top |
| Millicandela Rating: | 8mcd |
| Wavelength - Peak: | - |
| Viewing Angle: | 100° |
| Termination Style: | Solder Lug |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of Q8F1BXXG12E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED PANEL INDICATOR AMBER 125V
INDICATOR 12V 14MM PROMINENT BLU
LED 17.46MM BLUE DIFF PANEL MNT
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0603
INDICATOR 12V 8MM FLUSH GREEN
LED PMI RECESSED GR/RD/YLW
IC FPGA STRATIX 10 2912FBGA