
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FL1P |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Blue |
| Lens Color: | Blue |
| Lens Transparency: | - |
| Ratings: | AC/DC |
| Voltage: | 12V |
| Current: | 15mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.24" (6.00mm) |
| Lens Size: | 5.80mm Dia |
| Lens Style: | Round with Flat Top |
| Millicandela Rating: | 2000 ~ 3000mcd |
| Wavelength - Peak: | - |
| Viewing Angle: | 35° |
| Termination Style: | Wire Leads - 7.3" (185.42mm) |
| Ingress Protection: | IP50 |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of FL1P-6QW-1-B12V is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
INDICATOR 12V 6MM FLUSH YELLOW
LONG BODY PMI RND .230" LED 28V
LED IND LIGHT 6V GREEN
CAP CER 1210 160PF 25V ULTRA STA
CAP CER 1800PF 100V X7R AXIAL
LED BLU 6MM SNAP 12VAC/DC STK
PNP TRANSISTOR