FL1M-6CW-2-G110V
Description
LED GRN 6MM NUT 110VDC STK
DataSheet
FL1M-6CW-2-G110V PDF
Type:LED
Lamp Color:Green
Lens Color:Green
Lens Transparency:-
Ratings:DC
Voltage:110V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.24" (6.00mm)
Lens Size:-
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:8000 ~ 10000mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:60°
Termination Style:Wire Leads - 7.3" (185.42mm)