Q8R1CXXB110E
Manufacturer
APEM Inc.
VIGOR # :
Description
INDICATOR 110V 8MM RECESSED BLU
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
Q8R1CXXB110E PDF
Type Description
Series:Q8
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Blue
Lens Color:Blue
Lens Transparency:Diffused
Ratings:AC
Voltage:110V
Current:6mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.31" (7.87mm)
Lens Size:5mm, T-1 3/4