QS63XXR12
Description
INDICATOR 6MM FIXED RED 12V WIRE
DataSheet
QS63XXR12 PDF
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:12V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.24" (6.00mm)
Lens Size:7.20mm Dia
Lens Style:Round with Convex Top
Millicandela Rating:25mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:30°
Termination Style:Wire Leads - 7.87" (200.00mm)