Q6P1BXXG24E
Description
INDICATOR 24V 6MM PROMINENT GRN
DataSheet
Q6P1BXXG24E PDF
Type:LED
Lamp Color:Green
Lens Color:Green
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:24V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.24" (6.10mm)
Lens Size:3mm, T-1