M165-JW-24D
Manufacturer
Omron Automation & Safety Services
VIGOR # :
Description
LED PANEL INDICATOR WHITE 24V
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
M165-JW-24D PDF
Type Description
Series:M16
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:White
Lens Color:White
Lens Transparency:Diffused
Ratings:AC/DC
Voltage:24V
Current:8mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.63" (16.00mm)
Lens Size:21.00mm x 15.10mm
Lens Style:Rectangle with Flat Top
Millicandela Rating:-
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:Quick Connect - 0.110" (2.8mm)