S18DLGRYPQ
Manufacturer
Banner Engineering
VIGOR # :
Description
INDICATOR DAYLIGHT GRN/RED
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
S18DLGRYPQ PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Green, Red, Yellow
Lens Color:-
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:10V ~ 30V
Current:25mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.709" (18.00mm)