Q10F5SZZRGB12ECA
Description
FLUSH SS RGB 12VDC IP67
DataSheet
Q10F5SZZRGB12ECA PDF
Type Description
Series:Q10
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Red, Green, Blue (RGB)
Lens Color:Clear
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:12V
Current:20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.39" (10.00mm)
Lens Size:7.80mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:330mcd Red, 750mcd Green, 150mcd Blue
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:60°
Termination Style:Wire Leads - 7.87" (200.00mm)