TLL-87R-12V-Q
Manufacturer
Floyd Bell, Inc.
VIGOR # :
Description
PANEL MOUNT RED CONTINUOUS OUTPU
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
TLL-87R-12V-Q PDF
Type Description
Series:Turbo Light
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:12V
Current:80mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:1.06" (26.80mm)
Lens Size:33.00mm Dia