FL1P-8QW-2-B110V
Description
LED BLU 8MM SNAP 110VAC/DC STK
DataSheet
FL1P-8QW-2-B110V PDF
Type:LED
Lamp Color:Blue
Lens Color:Blue
Lens Transparency:-
Ratings:AC/DC
Voltage:110V
Current:15mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.31" (8.00mm)
Lens Size:9.20mm Dia
Lens Style:Round with Domed Top
Millicandela Rating:2000 ~ 3000mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:35°
Termination Style:Wire Leads - 7.3" (185.42mm)